O Kancelarii

Jesteśmy nowoczesną i dynamicznie rozwijającą się Kancelarią prawną specjalizującą się w kompleksowej ochronie osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.


Jesteśmy doświadczonym zespołem, składającym się z adwokatów i młodych adeptów adwokatury. Tworzymy zespół adwokatów i konsultanta księgowego wraz z adwokatami, radcami prawnymi współpracującymi oraz aplikantami adwokackimi.
 

Stanowimy zespół wyspecjalizowanych prawników z zakresu prawa karnego i procedury karnej, prawa cywilnego oraz prawa rodzinnego. Reprezentujemy naszych klientów w sporach sądowych, administracyjnych i sądowoadministracyjnych. Nasi prawnicy posiadają również doświadczenie biznesowe, co umożliwia im zrozumienie problemów osób prowadzących działalność gospodarczą. Dodatkowo jako wieloletni praktycy rozumiemy, jak ważnym elementem pracy jest szybkość działania.
 

Specjalizacje

Prawo cywilne

Prawo budowlane

Windykacja należności

Prawo nieruchomości

Prawo spadkowe

Prawo karne

Prawo karne wykonawcze

Prawo rodzinne

Prawo ubezpieczeń

Twoja sprawa

Wymieniliśmy wszystkie nasze najważniejsze specjalizacje – dziedziny prawa, w których pracujemy od lat. Możliwe, że nie znalazłeś na naszej stronie specjalizacji, która wprost odnosi się do Twojego problemu prawnego lub zastanawiasz się, czy podejmiemy się prowadzenia Twojej sprawy.


Jako doświadczeni prawnicy nigdy nie chcieliśmy zamykać się w sztywnych ramach naszych specjalizacji i lubimy wyzwania zawodowe. Często prowadzimy sprawy interdyscyplinarne, znajdujące się na pograniczu różnych dziedzin prawa, czy nietypowe.

 

Skontaktuj się z Kancelarią. Na umówionym spotkaniu zapoznamy się z dokumentacją, porozmawiamy na temat Twojej sprawy i postaramy się udzielić pomocy prawnej lub wskażemy odpowiedniego specjalistę.

 

Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc.
 

Zespół

Adwokat Piotr Turczański

Piotr Turczański

adwokat

 

Zajmuje się prawem cywilnym, rodzinnym i karnym. Doradza podmiotom gospodarczym w zakresie prawa gospodarczego i prawa zobowiązań. Reprezentuje również klientów indywidualnych w sprawach karnych, karnoskarbowych i w postępowaniu wykonawczym.

Adwokat Piotr Turczański

Anna Kuś - Kluka

radca prawny

 

Jest radcą prawnym od 2019 roku. Została wpisana na listę radców prawnych prowadzonych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-4316. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu ochrony danych osobowych na Akademii WSB, Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie.

Aleksandra Okoń - Pacler

aplikant radcowski

 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w ramach jednostki samorządu terytorialnego, specjalizując się w przedmiocie prawa oświatowego.

Konrad Kwaśny

prawnik

 

Student prawa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego dotychczasowe doświadczenie zawodowe nieodłącznie związane jest z branżą nowych technologii, w ramach której od 2016 roku zajmuje się kompleksową sprzedażą produktów premium, jak również szkoleniem oraz wdrażaniem technologicznych rozwiązań biznesowych dla podmiotów gospodarczych.

Podmioty współpracujące

Kancelaria współpracuje z radcami prawnymi, adwokatami i księgowymi z innych miast oraz innych krajów, zapewniając pełną obsługę.

Przemysław Hulbój

księgowy

 

Specjalizuje się w sprawach z zakresu szeroko pojętych podatków, w tym podatku od towarów i usług oraz podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych. Prowadzi księgowość wielu podmiotów gospodarczych. Na co dzień prowadzi księgowość spółki jawnej jednej z wiodących marek na lokalnym rynku materiałów budowlanych.

Dorota Zygma – Ryś

adwokat

 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; od roku 2015 nieprzerwanie prowadzi Kancelarię Adwokacką z siedzibą w Pszczynie.

Specjalizuje się w prawie karnym, prawie cywilnym oraz rodzinnym - ze szczególnym uwzględnieniem spraw rozwodowych, alimentacyjnych oraz dotyczących władzy rodzicielskiej, a także postępowań w kierunku ubezwłasnowolnienia. Reprezentuje zarówno podmioty gospodarcze, jak również Klientów indywidualnych. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu prawa karnego, jak również prawa ubezpieczeń; zajmuje się m.in. analizą umów deweloperskich.

Wynagrodzenie

Po dokonaniu wstępnej analizy potrzeb i oczekiwań Klienta zostanie przygotowana indywidualna oferta współpracy dostosowana do wymagań i preferencji Klienta. W oparciu o powyższe kryteria zaproponujemy równie elastyczne warunki finansowe współpracy. Celem kancelarii jest zapewnienie wysokiego poziomu merytorycznego świadczonych usług przy zachowaniu konkurencyjnych warunków finansowych. Przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia stosujemy system stawek godzinowych, jak również system wynagrodzenia ryczałtowego. W przypadku sporów sądowych, dodatkowo możliwe jest również ustalenie wynagrodzenia za pomyślny wynik sprawy tzw. success fee. Wybór określonego wariantu cenowego jest uzależniony od charakteru danej sprawy oraz indywidualnie ustalonych z Klientem zasad współpracy.

 

Ważną dla nas sprawą są jasne ustalenia finansowe z Klientami, tak aby nie stanowiły one na danym etapie sprawy zaskoczenia. Dla potrzeb każdego Klienta możemy zaproponować różne warianty zajmowania się daną sprawą i co za tym idzie, różne sposoby rozliczeń.
 

Kontakt

Kancelaria Adwokacka Adwokat Piotr Turczański

43-200 Pszczyna, ul. Kościuszki 7/2

 

Tel. +48 602 891 932

E-mail: kancelaria@turczanski.pl

 

MBank: 04 1140 2004 0000 3202 7575 9359

BNP Paribas Bank Polska S.A. 96 1600 1462 1853 0028 1000 0001 (konto do wpłat tytułem opłat i kosztów sądowych oraz opłat skarbowych)

NIP: 638-158-83-40

 

Klienci kancelarii mają możliwość zaparkowania wzdłuż ulicy Kościuszki, od ronda Placu Zwycięstwa i Wolności (rondo przy PKP) do ronda Larysza (rondo przy Sądzie Rejonowym w Pszczynie).